fx15 banner

fx15 sipariş

Hızlı Zayıflama

Birçok insan fazla kilolarından bir an evvel kurtulmak ve hızlı zayıflama zinde bir vücuda sahip olmanın hayali içerisindedir. Fazla zorlanmadan, zahmet çekmeden fazlalıklardan biran evvel kurtulmak isteyen kişiler, genellikle haftalık, günlük ve kalorilik özel diyetlere başvururlar.

Bazıları, hiçbir şey yenilmezse daha hızlı kilo verildiğini, kimileri ise deli gibi spor yaparak hızlı kilo vereceklerini düşünürler. Oysa gerçek bu değildir. Hızlı kilo vermek için aç kalınmasına ya da durmadan enerji harcanmasına gerek yok. Hızlı zayıflama önemli olan vücudu sağlıklı bir biçimde dengelemektir.

Hızlı kilo vermeyi vaat eden çok sayıda ve çeşitte diyet listeleri mevcuttur. Bunlar soğan suyu diyeti, kekik çayı diyeti, lahana diyeti, 5 gün diyeti, 1200 kalori diyeti gibi. Bu tür diyetler herkeste aynı etkiyi kesinlikle yaratmaz. İnsanların öncelikle bu ayrıma varması gerekmektedir. Kimileri ekmek yemeği keserek hızla kilo verirken, kimileri ise ne yapsa da kilo verememektedirler. Bu tamamen kişilerin kimyasal yapıları ve metabolizmaları ile alakalıdır. Aç kalarak hızlı kilo verilmez. Tam tersine vücut ne kadar çok aç kalırsa, aldığı tüm besinleri, enerjiye ihtiyaç duyduğundan vücutta tutacaktır.

Hızlı kilo vermekte öncelikli amaç, vücuttaki fazla su yerine yağ azalımını sağlamak olmalıdır. Bunu sağlamanın yolu ise, biraz vakit, kendinize en uygun diyet ve olmazsa olmaz spordur. Aksi halde vücudunuz sadece fazla suyu atacaktır. Bu zayıfladığınız anlamına gelmez.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir