fx15 banner

fx15 sipariş

Kalıcı Zayıflamanın Formülleri

Kalıcı Zayıflamanın Formülleri
Zayıflamak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyen birçok insan bulunmaktadır. Herhangi bir rejim programından faydalanan ya da sürekli olarak spor aktiviteleriyle uğraşan kişilerin ortak sorunu, verdiği kiloları bir süre sonra geri almasıdır. Bu anlamda kalıcı zayıflamanın formüllerini sizlere sunmak ve bilgilendirmek amacıyla bu yazımızı paylaşıyoruz.

Kalıcı Zayıflamanın Formülleri arasında yapmanız gereken ilk şey kendinizi dinlemek olacaktır. Saç dökülmesi, vücutta şişlik ya da yorgunluk gibi faktörlerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı kişiler tüm tüketimlerinden vazgeçebileceğini belirtir fakat tatlı tüketiminden vazgeçemeyebilir. Bu durumda doktor muayenesi önerilebilmektedir. Bu gibi durumlarda zayıflamaya karar verildiğinden yapılan en büyük yanlışlardan biri de, zayıflamak için az beslenmenin ön plâna çıkarılmasıdır.
kalici-zayiflama-nasil-olurİnsan vücudu karmaşık bir yapıdadır. Mesela algıda seçicilik adı verilen olayda, insanın neye ihtiyacı var ise gözü hep onu görür ve ister. Bu durumda vücudunuz da sevdiği yiyecekleri sürekli olarak isteyecektir. Kalıcı kilo kaybı için önce hayat tarzınızın değişmesi gerekecektir. Örneğin gece yemek yeme alışkanlıkları, yemekleri hazırlarken tadına bakma durumu, alkollü içki tüketimleri, televizyon izlerken yiyecek tüketmek gibi yiyecek tarzlarınızın değişmesi gerekecektir. Bu faktörlerden sonra güne başlarken mutlaka kahvaltı yapılmalıdır. Daha sonra yemek tüketiminde kendinizi bir saate zorlamadan vücudunuzun isteklerine göre hareket etmeniz gerekecektir. Yine gün içerisinde evden çıkarken yanınıza bir adet elma mandalina ya da kuru kayısı gibi ürünler alabilir ve acıktığınızda atıştırabilirsiniz. Yemek yemeden önce yoğurt ya da su içerek başlayabilirsiniz. Bu durum sizin daha tok bir hale gelmenize sebep olacaktır. Bu hususlar kesinlikle dikkat edilmesi gereken durumlardır. Spor yapıyorsanız eğer, aç karnına değil tok karnına yaparak daha fazla yağ yakabilir ve kalıcı zayıflamanın ilk adımlarını atabilirsiniz. Sadece düşük kalorili yiyeceklerle zayıflanmadığını da belirtmek isteriz.

Kilo verme yöntemleri olarak artık nereden başlayacağınızı biliyorsunuz. Bu gibi durumlara dikkat etmeli ve metabolizmanızı korur nitelikte uygulamalar yapmalısınız. Pek çok diyet tarifinin var olduğunu biliyoruz. Fakat oturduğunuz yerden bu uygulamalar ile kalıcı olarak zayıflamayacağınızı da belirtmek isteriz. Spor destekli ve yukarıda belirttiğimiz uygulamalar ile kalıcı olarak zayıflamanız mümkün.

Zayıflama Yolları
Hızlı kilo vermek ile sağlıklı kilo vermek arasında büyük fark bulunmaktadır. Şok diyet uygulamalarıyla 1 haftada 4-5 kilo kaybı yaşanması aslında yağlardan kurtulmanızı sağlamamaktadır. Bu diyetler sadece su ve kas dokusu kaybına yol açmaktadır. Ayrıca şok diyetlerde verilen kiloların kısa bir süre sonra tekrar geri alınacağı da bir gerçektir. Sağlıklı kilo vermenin yolu ise beslenme alışkanlıklarınızın düzenli bir şekilde ilerlemesi ve kalorisi düşük ve besleyici olan gıdaları daha çok tüketerek düzenli egzersizlerle desteklemektir.
hizli-zayiflamak
Zayıflama yolları konusunda dikkat etmeniz gereken ilk durum, şekeri hayatınızdan çıkarmanızdır. Şeker gibi kalori değeri yüksek fakat besin değeri düşük olan gıdalar kilo vermenizin önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Günlük hayatta taze meyve ve sebzelerden aldığınız şeker vücut için yeterli düzeye sahipken, hazır gıdalardan alınan şekerler ise bunun 4 ya da 5 katını oluşturmaktadır. Bu durum ise zararlı hale gelerek vücudunuzda farklı rahatsızlıkların oluşmasına da neden olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, kek, pasta ve diğer paketlenmiş atıştırmalıkları bir şekilde beslenme alışkanlıklarınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Bunun yerine birçok meyvede bulunan doğal şekerleri tercih edebilirsiniz. Muz, üzüm, armut ve elma gibi meyveleri kontrollü olarak tüketebilirsiniz. Şekerin yanında nişastalı besinlerinde kilo vermenizi engelleyebilmektedir. Patates, makarna, pirinç ve ekmek gibi karbonhidratlı besinlerin tüketimini en aza indirgemelisiniz. Bunların yerine mercimek, kuru fasulye ve kepekli ekmek tüketmek kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmenizi de tavsiye ediyoruz. Çünkü bu besinler tokluk hissi yaratacağından dolayı oldukça yararlıdır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran proteinler vücuttaki yağ depolarının kullanılmasını da sağlamaktadır. Bitkisel ürünler zayıflama konusunda size yardım sağlayabilirler.
Aniden zayıflamak yerine sağlıklı bir şekilde zayıflama yöntemleri uygulamalı ve ilerleyen süreçlerde herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşmamak adına dikkatli olmalısınız. Çünkü bir hevesle vereceğiniz kilolar kısa bir süre sonra hayatınıza yeniden girecektir. Bu yüzden yapmanız gereken şeyler aslında oldukça basittir. Kilo verirken aynı zamanda vücudunuzun daha şekilli görünmesini istiyorsanız, o bölge üzerinde egzersizler uygulayarak tüm vücuda zayıflama konusunda destek olabilirsiniz. Bölgesel egzersizler kilo verme konusunda oldukça etkilidir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir