fx15 banner

fx15 sipariş

Zayıflamada Alternatif Yollar

Zayıflamaya karar veren herkes ilk olarak genel sağlık durumunu dikkate almalıdır. Zayıflamak adına geliştirilmiş dünya çapında birçok yöntem bulunmaktadır ve her geçen gün yeni yöntemler ortaya çıkmaktadır. Kapsülleri ilaçlar ve çeşitli diyet uygulamaları. Özellikle bayanların görsel olarak hoş görünmeleri için birçok alternatif zayıflama yöntemi geliştirilmektedir.
Herkes açlık hissi yaşamadan ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak ister. Özellikle yaz yaklaşırken bayanları bir zayıflama telaşı alır. İlaç kullanmadan ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden birkaçından kısaca bahsetmek gerekirse;

Akupunktur
Akupunkturun geçmişi çok eski yıllara dayanmaktadır. Akupunktur Çin de yaklaşık olarak 5000 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Akupunktur yöntemi ile kilo kaybetmek kendi başına mücadele ederek uğraşılan bir şeyin kolay hale getirilmesidir. Akupunktur ile zayıflama yönteminde açlık, stres ve halsizlik gibi ortaya çıkan sorunlar ile karşılaşılmamaktadır. Akupunktur ile açlığa karşı savaş etme merkezi sağlanmaktadır. Açlık savaş etme kulağa uygulanan iğneler ile sağlanmaktadır. Kulağa takılan iğneler ile gün içinde açlık hissi duyulsa da hafif atıştırmalar ile bu his kolaylıkla ortadan kalkmaktadır.

Hipnoz terapileri ile alternatif zayıflama
Çok uzun yıllardır hipnoz birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve oldukça başarılı olan bir uygulamadır. Hipnoz son yıllarda zayıflamak isteyen kişilerde de kullanılan ve oldukça yaygınlaşan bir yöntem haline gelmiştir.

Hipnoz nasıl uygulanır?
Kişi şayet hipnoz yöntemine başvurmuş ve gerçekten zayıflamak için kararlı ise hipnoz oldukça etkili bir yöntemdir. Şayet kişi zayıflamaya tam olarak adapte olmamış ise uygulamada başarı sağlanamaz. Kişinin tam karar vermesi ile verilecek kilolara bağlı olarak tedavinin seansları ayarlanarak uygulama başlatılır.
Hipnoz tedavilerinde hipnoza katılan kişi üç aşamadan geçirilir. İlk aşama gevşeme ikinci aşama telkin ve üçüncü aşama bilinçaltında oluşturulan etki. Bilinçaltında gerekli etkileşim sağlanarak kişide kilo almaya yol açan gıdalara tepki vermesi hedeflenmektedir. Mesela uygulanan seansların ardından tatlı tarzı yüksek kalorisi olan gıdalar tüketildiğinde mide bulantıları ortaya çıkar ve kişi doğal olarak bu tür gıdaları yemek istemez. Hipnoz tedavileri kişinin metabolik yapısına vermek istediği kiloya bağlı olarak yaklaşık 2 – 5 ay kadar sürmektedir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir